Bosch Smart System

Německá značka Bosch eBike Systems je přední světový výrobce elektrických pohonů pro elektrokola.

Od roku 2009 nasbírala široké portfolio motorů, baterií a doplňků pro cyklisty, kteří chtějí využívat výhod elektrokola s důrazem na kvalitu, výkon a inovace.

Bosch vyrábí několik řad motorů. Mezi ty specifičtější patří například motor Cargo Line pro nákladní kola, Performance Line Speed pro kola, která jsou stavěna na rychlost 45 km/h, nebo závodní motor Performance Line CX Race Limited Edition. U nás v obchodě se nejčastěji setkáte s motory Active Line, Active Line Plus a motory Performance Line a Performance Line CX.

Bosch Smart System

Bosch Smart System pro motor, displej, řídicí jednotku a akumulátor. Všechny tyto komponenty jsou plně propojeny a komunikují spolu, což umožňuje efektivnější, pohodlnější přizpůsobení elektrokola. Centrálním prvkem je aplikace ve vašem chytrém telefonu eBike Flow, která poskytuje neustálé aktualizace a nové funkce. Systém umožňuje personalizaci jízdních režimů a všechny aktualizace lze jednoduše přenášet přes Bluetooth. Dále můžete v aplikaci sledovat záznamy o svých aktivitách nebo nastavovat bezplatnou navigaci.

Motory

Active Line a Active Line Plus

Stvořen pro městská elektrokola. Tichým a sotva slyšitelný pohon. Kroutící moment 40 Nm je velice citlivě dávkovaný pro hladké rozjezdy a plynulou jízdu ve městě. Nemusíte řešit počasí ani nečistoty. Motor byl navržen s maximálním důrazem na dlouhou životnost, aby Vám radost z elektrokola vydržela mnoho let.

Ve verzi Active Line Plus získáte kroutící moment 50 Nm. Motor je stále stejně tichý a robustní. S tímto motorem si vychutnáte jízdu ve městě, tak i při výletech do přírody. Ideální volba pro trekingová a krosová kola.

Oba motory podporují Bosch Smart System. Zde je nutné řídit se specifikací daného kola.

Performance Line

Ideální parťák pro aktivní cyklisty! Díky kroutícímu momentu 75 Nm vám poskytne oporu v každém terénu. Bez ohledu na to, zda prozkoumáváte okolí nebo berete své kolo na týdenní dovolenou na Šumavě. Konstrukce motoru je dostatečně odolná, aby zvládla intenzivní používání bez ohledu na počasí nebo nástrahy terénu.

Performance Line CX

Dynamický a výkonný pohon pro horská elektrokola. Tento motor byl vyvinut pro radost z jízdy. V horách, technickém terénu i na trailech je jako doma. Kroutící moment 85 Nm Vám umožní silné zrychlení v prudkých výjezdech.

Ovladače a displeje

Další důležitou součástkou celého systému jsou ovladače a displeje. V rámci nejnovější generace motorů Bosch se Smart Systémem jsou možné různé kombinace displejů a ovladačů. Můžete kombinovat i ovladač s displejem Purion 200  s displejem Kiox 300/500 nebo s držákem pro chytrý telefon SmartphoneGrip. Na Purionu si můžete zobrazovat například údaje o stupni přípomoci a rychlosti a na telefonu navigaci.
Typ ovladače nebo displeje použitý na konkrétním elektrokole vždy najdete v jeho specifikaci.

LED Remote

Velmi kompaktní a ergonomický ovladač Vám poskytuje informace o aktuálním stavu nabití baterie a stupni podpory pomocí LED diod. Tento ovladač je plně kompatibilní s aplikací eBike Flow, která umožňuje sledovat údaje o ujeté vzdálenosti, době jízdy a dalších parametrech prostřednictvím chytrého telefonu. Navíc si sami můžete snadno aktualizovat software svého elektrokola.
Ovladač LED Remote lze doplnit o displej Intuvia 100, Kiox 300/500 a držákem chytrého telefonu Smartphone Grip.

 

System Controller

Minimalistický ovladač integrovaný do horní rámové trubky elektrokola. Na ovladači najdete tlačítka pro zapnutí a vypnutí elektrokola a volbu stupně přípomoci. O aktuálním stavu nabití baterie a stupni podpory jste informováni pomocí LED diod. Tento ovladač je plně kompatibilní s aplikací eBike Flow, která umožňuje sledovat údaje o ujeté vzdálenosti, době jízdy a dalších parametrech prostřednictvím chytrého telefonu. Navíc si sami můžete snadno aktualizovat software svého elektrokola.

Ovladač je ideální doplnit o Mini Remote Dropbar. Tento ovladač jednoduše připevníte na řidítka a připojíte k systému pomocí Bluetooth.

Ovladač System Controller lze  doplnit o displej Intuvia 100, Kiox 300/500 a držákem chytrého telefonu Smartphone Grip.

 

Intuvia 100

Monochromatický displej zobrazuje informace o vzdálenosti, době jízdy, dojezdu, rychlosti, čase a režimu jízdy. Poskytuje informaci o přesném stavu nabití baterie s přesností na jednotky procent. Displej je propojen s ovladačem pomocí Bluetooth a napájen vyměnitelnou knoflíkovou baterií. Je ideální, pokud chcete udržet co nejčistší vzhled řídítek bez kabelů.

Kiox 300/500

Kompaktní, barevný displej pro Bosch Smart System zobrazuje informace o jízdě, jako je aktuální rychlost, ujetá vzdálenost a údaje o jízdním režimu nebo stupni asistence. Po propojení displeje s aplikací eBike Flow si můžete personalizovat zobrazené informace podle svých preferencí. Získáte tak přesně ty údaje, které potřebujete.
Displej umožňuje využít bezplatnou navigaci. V aplikaci Flow můžete naplánovat trasu a pomocí Bluetooth si ji importovat do displeje, na kterém se vám zobrazují navigační pokyny. Kiox 500 je o 40 % větší než Kiox 300, což vám umožňuje zobrazovat více informací při navigaci na větším displeji.

Smartphone Grip

Více než jen držák pro chytrý telefon. Propojte svůj telefon s elektrokolem prostřednictvím Bluetooth a aplikace eBike Flow. Na telefonu se vám zobrazí nejen informace o jízdě a stavu elektrokola, ale také plnohodnotná navigace. Aplikaci ovládáte pomocí ovladače LED Remote nebo Mini Remote. Nemusíte se bát vybití baterie telefonu, protože držák obsahuje bezdrátové i drátové nabíjení telefonu. Držák SmartphoneGrip lze snadno vyměnit za Kiox 300.

Purion 200

Intuitivní displej a ergonomický ovladač vždy na dosah vašeho palce. Na displeji jsou zobrazeny informace o jízdě, jako například zbývající dojezd, ujetá vzdálenost nebo frekvence šlapání. Tento ovladač je plně kompatibilní s aplikací eBike Flow, která umožňuje sledovat údaje o ujeté vzdálenosti, době jízdy a dalších parametrech prostřednictvím chytrého telefonu. Navíc si můžete jednoduše aktualizovat software svého elektrokola.
Purion 200 můžete doplnit dalším displejem Kiox 300/500, nebo držákem pro chytrý telefon SmartphoneGrip. Na Purionu si můžete zobrazovat údaje o stupni podpory a rychlosti, zatímco na telefonu sledujete navigaci.

×

Splátková kalkulačka ESSOX