Výprodej E-KOLA GHOST 2017

Výprodej E-KOLA GHOST 2017

BOSCH

Zajímavým detailem u všech elektropohonů Bosch je integrovaná převodovka uvnitř motoru, která vyrovnává malý převodník používaný na všech elektrokolech Bosch.

 Malý převodník má své opodstatnění především při řazení. Přehazovačka není tolik namáhána jako při tahu na velkém převodníku a její chod je tišší a bez "škubání". Systém Bosch je vybaven funkcí E-shift, která zaručuje naprostou plynulost řazení. Jakmile dá cyklista povel k řazení, motor situaci registruje a lehce sníží otáčky motoru. Po zařazení na nový rychlostní stupeň motor otáčky opět dorovná. Tato funkce je mezi elektrokoly naprosto jedinečná a zcela jistě nabízí nejspolehlivější a nejpříjemnější pocit z jízdy na elektrokole.

Řídící jednotka je plně integrována do motoru. Elektropohon zpracovává data ze tří nezávislých senzorů (senzor otáček, senzor rychlosti a senzor tlaku na pedál). Z těchto důvodů je provoz  plynulý i při řazení.

Displej vždy zobrazuje stav baterie, úroveň asistence a aktuální rychlost. Dále lze přepínat na spodním řádku, kde lze dohledat celkovou i aktuální ujetou vzdálenost, hodiny, maximální rychlost, průměrnou rychlost, čas jízdy a předpokládaný dojezd. Displej lze sejmout z řídítek, přičemž data lze číst i na sejmutém přístroji. Na displeji lze zapnout i vypnout osvětlení. Velkou výhodou je možnost připojení kupříkladu telefonu nebo navigace přes USB konektor (tento konektor slouží i k diagnostice zařízení). Můžete tak své zařízení dobíjet přímo přes kolo. Na ovladači vlevo je umístěno navíc tlačítko pro asistenci chůze. Displej je čitelný za všech možných podmínek, dokonce i v noci.

Samozřejmostí je možnost nabíjení baterie přímo na kole, plné dobití větší baterie zabere pouhé 4 hodiny. K dispozici je i funkce "rychlonabíjení", kdy po pouhých 90 minutách máte nabito na 80% kapacity.

SHIMANO Steps

SHIMANO Steps (Shimano Total Electric Pedal System)

Motor se vyznačuje tichostí, integrovanou řídící jednotkou, snímačem otáčení klik a torzním snímačem síly šlapání. Samotný motor je poměrně malý, což má velkou výhodu pro jízdu v terénu a s tím související vysokou světlost kola.

Napětí motoru je 36V, přičemž výchozí výkon dosahuje standardních 250 Wattů.

Displej zobrazuje mimo jiné přibližný dojezd, údaje o průměrné rychlosti, maximálni rychlosti, celkové ujeté vzdálenosti a další funkce, které do jisté míry nahradí váš cyklocomputer.

 Nabíjení elektrokola zajišťuje nabíječka EC-E6000, kolo lze nabít i bez nutnosti vyjmout baterii z rámu.