Majitelé
ING.MIROSLAV MORAVEC a DANA MORAVCOVÁ

Založení
Firma CYKLO MORAVEC byla založena v roce 1990. Tehdy ve skromných podmínkách naší malé garáže jsem opravoval kola typu Favorit, Eska, Velamos a jim podobné. K tomu se prodalo i menší množství náhradních dílů. Vše samozřejmě při práci.

Historie
Jak nás napadlo opravovat jízdní kola?
V roce 1985-1988 jsem závodně jezdil za cyklistický oddíl TJ Žďas Žďár nad Sázavou. Cyklistický materiál se velice špatně sháněl. Veškeré opravy jsem si dělal sám, včetně výroby centrovácích vidlic, stojanů i některého speciálního nářadí. Vlastnil jsem kolo FAVORIT F1 s vybavením CAMPAGNOLLO RECORD.

Ostrý rozjezd
Prodejnu jízdních kol a náhradních dílů jsme otevřeli v roce 1991. Prodejna měla "celých 17 m2". Zákazníci si mohli vybrat asi z 20-ti jízdních kol Favorit, Velamos, později Olpran.

Dnešní podoba
V průběhu let jsme prodejnu rozšířili tak, že dnes na prodejně nabízíme 140-150 jízdních kol, 50 druhů přileb, velký výběr náhradních dílů, doplňků, cyklistických treter a oblečení. Svojí nabídkou a rozsahem služeb se řadíme mezi největší cyklo-prodejny na Žďársku.

Servis
Zajišťujeme celoročně kvalitní servis jízdních kol s co nejkratši možnou dodací lhůtou. Naši mechanici jsou pravidelně školeni v oblasti nových cyklistických technologií.